Čistý vzduch do hotela TWA na letisku JFK.

Väčšina z nás by súhlasila s tým, že hoteloví hostia sa nechcú budiť na vôňu leteckého paliva a výfukov z automobilov. Aj keď pri otvorení ikonického letového strediska TWA v roku 1962 na newyorskom medzinárodnom letisku Johna F. Kennedyho (vtedy nazývaného Idlewild Airport) nemusela byť kvalita vnútorného ovzdušia obavou, takmer o 60 rokov neskôr už je. Keď sa minulú jar znovu otvorila budova pamiatky ako hotel TWA, stala sa prvým hotelom JFK na letisku.

Hotel TWA sa nachádza priamo oproti terminálu 5 JetBlue a je dostupný autom, AirTrain alebo priamo z úrovne príletov terminálu. Vzhľadom na blízkosť hotela k doprave sa odhaduje, že týmto hotelom prejde nespočetné množstvo hostí a kľúčovou súčasťou ich obsluhy je udržiavanie zdravej a pohodlnej kvality vnútorného ovzdušia.

Mnoho znečisťujúcich látok generovaných v dopravných zariadeniach sú častice (PM), ktoré sú mikroskopické – oveľa menšie ako hrúbka prameňa ľudských vlasov. Tuhé znečisťujúce látky sa buď vnášajú do interiéru ventilačnými systémami alebo sa vytvárajú vo vnútornom priestore. Drobné častice sa vdýchnu alebo dokonca prehltnú. Najnebezpečnejším zdrojom znečisťovania a zápachu v interiéroch sú výfukové plyny z leteckých a naftových motorov, priame emisie paliva z tankovacích lietadiel spolu s väčšími prachovými časticami z výfukov automobilov, brzdami, pneumatikami, asfaltom, pôdou atď. Vzhľadom na toxický koktail ktoré sa emituje do ovzdušia na letiskách a okolo nich, je zrejmé, že čistenie vzduchu hrá rozhodujúcu úlohu pri udržiavaní bezpečného a čistého vnútorného vzduchu.

TWA hotel JFK plasma air

Spoločnosť Plasma Air bola vybraná na dodávku bezpečného riešenia kvality ovzdušia vo vnútri daného objektu. Do vlastných distribučných prvkov vzduchu v hoteli bola nainštalovaná bipolárna ionizačná technológia spoločnosti Plasma Air. Pri prechode vzduchu nad výrobkami sa tvoria milióny kladne a záporne nabitých iónov – rovnako ako v prírode. Tieto bipolárne ióny sa rozptýlia do okupovaného priestoru potrubným systémom a proaktívne útočia na vzdušné kontaminanty, ktoré obyvateľom spôsobujú
najväčšie problémy. Pre tento projekt boli vybrané riešenia spoločnosti Plasma Air aj kvôli ich nízkej údržbe, ľahkej inštalácii, energetickej účinnosti a účinnosti na znečisťujúce látky, ako sú tuhé častice, baktérie, vírusy, spóry plesní, zápachy a VOC.

Technológia Plasma Air bola opakovane testovaná nezávislými laboratóriami a overená ako 99% účinná proti baktériám, 98% účinná proti VOC a 95% účinná proti ultrajemným časticiam. Hotely, letiská a vlakové stanice po celom svete nasadili technológiu Plasma Air na zabezpečenie čistejšieho, bezpečnejšieho a zdravšieho vzduchu pre návštevníkov a zamestnancov.